מה זה אחסון אתרים ולמה צריך אותו?

אחסון אתרים למתחילים

מה זה אחסון אתרים?

לגולש הממוצע המושג אחסון אתרים לא אומר כלום, ובצדק. כמו שאנחנו לא מצפים ממורה היסטוריה ללמוד לפתור משוואות מסובכות במתמטיקה, ככה אנחנו לא מצפים מן הגולשים להבין ולהכיר את המושגים שנוגעים לכל התחום של הקמת ותפעול אתרי אינטרנט.

אחסון אתרים הוא בעצם המקום בו האתרים נמצאים. בסופו של דבר כל קוד (מסובך ומורכב או פשוט ככל שיהיה) בהכרח צריך להימצא פיזית בתוך כונן של מחשב מסוים. המחשבים האלה, שמכילים בתוכם את הקודים והקבצים החשובים לאתרים נקראים שרתים. השרתים נמצאים במקומות שנקראים חוות שרתים, שזהו בעצם מקום בו יש אלפי (ולפעמים עשרות אלפי) שרתים במקום אחד, שמכילים בתוכם כמויות מידע שלא תוכלו להעלות על דמיונכם.

אז בינתיים הבנו שהאתרים נמצאים בשרתים, והשרתים האלה נמצאים בחוות שרתים. אך עדיין לא נגענו במושג אחסון אתרים. כפי שציינו קודם, האתרים מאוחסנים, כלומר נמצאים, על שרתים הנמצאים בחוות שרתים. אחסון אתרים זהו השירות שמציעות חברות שונות לבעלי אתרים או לאנשים המעוניינים להקים אתר. בתמורה לתשלום חודשי, הרוכש משכיר שטח קטנטן מן השרתים הענקיים של החברה, ומקבל מקום שבו הוא יכול להקים ולתפעל את האתר שלו.

שלושה דברים חשובים שעליכם לחפש באחסון אתרים

אם אתם מעוניינים להשכיר אחסון אתרים, יש הרבה מאוד קריטריונים שכל אחסון חייב להכיל. במאמר זה אנו ניגע בשלושת האלמנטים החשובים ביותר שעליכם להכיר ולדעת, על מנת שתוכלו לבחור את האחסון הכי טוב בשבילכם.
  • שטח דיסק – שטח דיסק הוא כמו כונן קשיח במחשב האישי שלכם. שטח דיסק אומר כמה קבצים אתם יכולים לדחוס אל תוך האחסון שלכם. במידה ואתם מעוניינים להקים אתר בלוג, שטח הדיסק שתצטרכו לאתר לא אמור להיות ענקי, ואפשר להסתפק בשטח דיסק יחסית קטן (בסביבות 1 ג'יגה, לפחות להתחלה). אך במידה ואתם מעוניינים להקים אתר תוכן, או אתר גלריות למשל, תוך זמן מאוד קצר תמלאו את האחסון שלכם ותתקעו. לכן כשאתם בוחרים את שטח הדיסק לאתר שלכם נסו לחשב כמה אתם באמת צריכים, שלא תתקעו עם שטח דיסק קטן ושלא תבזבזו הון על שטח דיסק ענקי שבכל זאת לא תשמשו בו.
 
  • תעבורה חודשית – תעבורה חודשית היא כמות המידע שעוברת בחודש שלם. המידע יכול לעבור או בהורדה או בהעלאה. עדיין לא הבנתם כלום? אל דאגה, נסביר הכל. כשאתם נכנסים לאתר, אתם בעצם מורידים אל המחשב שלכם את הנתונים של האתר (קבצי קוד, תמונות וכדומה) והדפדפן מתרגם את זה לאתר שאתם אוהבים ומכירים. כל תהליך הורדה כזה נכלל בתוך התעבורה החודשית של האתר שלכם. אם למשל יש לכם תעבורה חודשית של 100 מגה, והורדת דף הבית של של האתר שלכם שוקל מגה, אז כל אדם שנכנס מנצל אחוז אחד מן התעבורה החודשית שלכם. כמובן שבמציאות המספרים קצת שונים, שהרי תעבורה חודשית של אתרים יכולה להגיע למאות ג'יגה של נתונים, אבל הבנתם את הרעיון. בתעבורה החודשית גם נכללות כל ההעלאות. במידה וגולש מעלה תמונה לאתר, גם זה נכלל בתעבורה החודשית, והקובץ שעלה לאתר, תופס מקום בשטח הדיסק של האתר שלכם.
 
  • פאנל ניהול – בשביל לנהל את האחסון שלכם כמו שצריך ולעקוב אחרי הנתונים של שטח הדיסק והתעבורה החודשית, אתם תצטרכו פאנל ניהול לאחסון האתר שלכם. פאנל הניהול מסדר את קבצי הקוד והג'יבריש אל תוך מערכת יחסית פשוטה ונוחה לעין. במערכת זו תוכלו לנהל ולשנות המון דברים שקשורים לאחסון האתר, שבהם לא ניגע כרגע. רוב האתרים משתמשים בפאנל ניהול DirectAdmin, ונראה שהוא שולט בשוק. פאנל ניהול זה הוכיח את עצמו בתור פאנל פשוט, יציב ואמין. כמובן שישנם עוד המון סוגים של פאנלים לניהול, ביניהם: cPanel, Plesk, SysCP, Baifox.

הגיע הזמן לקנות אחסון אתרים בצורה חכמה

במידה והגעתם עד כאן וקראתם את כל המאמר, כנראה קיבלתם הבנה מסויימת לגבי מהו אחסון אתרים ואיך לבחור אחסון אתרים שמתאים לצרכים של האתר שלכם. חשוב לציין שישנם עוד המון פרמטרים שחברת אחסון אתרים נמדדת לפיהן. יציבות, הגנות מפני התקפות ופריצות ועוד המון דברים שחברות רבות מתקשות לבצע. כשאתם בוחרים אחסון, נסו להתרשם ולהבין עם איזו סוג של חברה אתם מנהלים דיאלוג. חברה ממוצעת שתסכן את האתר שלכם, או חברה איכותית שתספק לכם את כל מה שאתם צריכים – ומעבר.
הישאר מעודכן באמצעות הבלוג שלנו
המאמרים החדשים ביותר מהבלוג שלנו
למה להשתמש בוורדפרס?
פורסם ב:פורסם ב: 03/06/2018
מפתחי אתרים רבים תוהים בינם לבין עצמם האם כדאי להם לפתוח אתר מבוסס וורדפרס ואפילו במקרים קיצוניים להמיר אתר קיים לאתר המבוסס על מע...
איך הגנה מ- DDoS עובדת?
פורסם ב:פורסם ב: 03/06/2018
כל שרת צריך להיות מוגן מפני התקפות באינטרנט. אתר שאינו יציב משדר חולשה ואי-אמון ביניכם לבין הגולשים באתר שלכם. האם הייתם גולשים בא...
אחסון אתרים למתחילים
פורסם ב:פורסם ב: 03/06/2018
מה זה אחסון אתרים?לגולש הממוצע המושג אחסון אתרים לא אומר כלום, ובצדק. כמו שאנחנו לא מצפים ממורה היסטוריה ללמוד לפתור משוואות מסובכ...
 
|MSG|