מה זה וורדפרס ולמה כדאי להשתמש בה?

למה להשתמש בוורדפרס?
מפתחי אתרים רבים תוהים בינם לבין עצמם האם כדאי להם לפתוח אתר מבוסס וורדפרס ואפילו במקרים קיצוניים להמיר אתר קיים לאתר המבוסס על מערכת וורדפרס. במאמר זה אנו נדון מדוע עליכם להשתמש במערכת וורדפרס באתר שלכם.

מה זה וורדפרס?

לפני שניגע ביתרונות הוורדפרס באספקטים השונים של האתר קודם כל עלינו להבהיר לכם, הקוראים, מה זו המערכת הזאת בכלל.טעות נפוצה בקרב הקהל הרחב היא ההנחה שוורדפרס היא מערכת של בלוגים בלבד. נכון, וורדפרס היא הבית להמון בלוגים ואתרי חדשות שונים. אך מכיוון שהמערכת של וורדפרס היא מערכת "קוד-פתוח", וורדפרס נהפכה במהרה למערכת האידיאלית לכל אתר באינטרנט.

מהי מערכת "קוד פתוח"?
המונח "קוד פתוח" פירושו שכל אדם נגיש ורשאי לערוך את קוד הבסיס של תוכנה מסויימת ולפרסם אותה משום שהיא מפורסמת לקהל הרחב.

האפשרויות הרבות שניצבות בפני כל אדם אל מול המערכת הפתוחה של וורדפרס יצרו את הקהילה העצומה של וורדפרס, בה אנשים מרחבי העולם יוצרים ומפרסמים תבניות ותוספים (Plug-ins) בחינם ובתשלום המשנים את המערכת מקצה לקצה ופותחים אפשרויות רבות לפתחי האתרים השונים.

אתרי וורדפרס הם אתרים ללא גבולות

בעזרת קהילת מפתחים עצומה, באינטרנט קיימים מגוון תוספים שמאפשרים לכם, מפתחי האתרים, ליצור את האתר שאתם רוצים. הנה כמה סוגי אתרים מבוססי וורדפרס שככל הנקרא נתקלתם בהם ולא שמתם לב לכך בכלל.

חנות אינטרנטית

איננו חיים בעבר. היום כמעט כל קניה של מוצרים עוברת דרך האינטרנט בדרך אחת או אחרת. בתור מפתחי אתרים ובעלי עסקים, אתם יכולים לפתוח חנות אינטרנטית מבוססת מערכת וורדפרס. ע"י רכישה של תוסף שכזה, תקבלו מערכת בנויה היטב, הכוללת קטלוגים, דפי מוצרים, רכישה וסליקה אוטומטית התומכת במגוון פלטפורמות (כרטיסי אשראי, פייפאל וכדומה). תוסף פשוט זה שעלותו יכולה להסתכם בכמה דולרים, יכולה לחסוך לכם אלפי שקלים. הרי השכרת מערכת בנויה עדיפה כלכלית על פני בניית מערכת מ-0.

אתרי חדשות

למרות שזהו דבר מאוד הגיוני, המון גולשים ומפתחי אתרים אינם חושבים על זה בכלל. הרבה אתרי חדשות מצליחים בנויים על מערכת וורדפרס. מערכת זו ידועה בתור מערכת ידידותית לפרסום מאמרים ולכל הקונספט של האתרי חדשות, ולכן אנו לא מופתעים כאשר אנו ששומעים שחלק מן ענקי החדשות המצליחים ביותר בעולם משתמשים במערכת וורדפרס לניהול ותפעול האתר שלהם.

אתרי חדשות המשתמשים בוורדפרס. מופתעים? 
  • BBC America
  • MTV News
  • Microsoft News Center
  • The Walt Disney Company
  • The New York Times

בלוגים

לחלק מן הגולשים זה ברור כשמש שבלוגים למיניהם יהיו בנויים על מערכת וורדפרס. אך מפתחי אתרים ואנשים רבים מכירים המון מתחרים לוורדפרס. מתחרים אלו מציעים את אותם שירותים הניתנים במערכת וורדפרס, אך לרוב אינם מצליחים להתמודד מול שוק התוספים והתבניות המפותח שקיים במערכת זו.

כפי שציינו קודם, מה שהוביל להצלחה המסחררת של מערכת הוורדפרס היא הקהילה הנושמת והסוערת שבכל יום מפרסמת ומשדרגת תוספים שונים שאתם, בעלי האתרים, יכולים להוריד בחינם או לרכוש ולהשכיר ולהתקין אותם על אתרכם.

הידעת?
נכון לשנת 2017, 22.5% מהאתרים באינטרנט הם מבוססים וורדפרס.

חלק מן הפלאגינים אינם משנים את האתר מקצה לקצה. הם יכולים להיות פאגינים פשוטים, כמו מערכת תגובות או כמו מערכת ניוזלטר(מערכת שבה אתם שולחים מייל לרשימת אנשים שנרשמו לקבלת מיילים ממכם). קיימים גם פלאגינים אשר נותנים לכם טיפים כיצד לכתוב את המאמרים שלכם, ונותנים דגשים וטיפים על טקסטים הידידותיים למנועי החיפוש ובכך עוזרים לכם לקדם את אתרכם בגוגל ובמנועי החיפוש השונים.

עיצוב האתר מעולם לא היה כזה פשוט

וורדפרס ידועה בתור מערכת פשוטה וידידותית לגולש ולמנהל האתר. מערכת הניהול של וודרפרס היא ידותית ופשוטה, ומכילה בתוכה המון אפשרויות. אחת מן האפשרויות שניגע בה היא היכולת שלכם לעצב ולהתאים את האתר שלכם לפי רצונכם. במערכת הניהול של האתר אתם יכולים לעצב תבנית קיימת, להוריד ולקנות תבניות אחרות.

מהי תבנית וורדפרס?
תבנית וורדפרס היא עיצוב בסיסי שמפתחי האתרים יכולים לשנות ולהתאים אותה בהתאם לרצונם.

לאנשים ללא ידע בתכנות או בעיצוב אתרים, קיים ממשק נוח דרכו הם יכולים להזיז ולערוך את תיבת התוכן בעיצוב האתר, וכן לשנות את הצבעים, להוסיף או לשנות תמונות וכדומה. למתכנתים ומעצבי אתרים אשר מבינים מעט בתכנות, קיימת אפשרות להסתכל אל תוך הקידוד (שהוא בעצם התאמה של העיצוב אל מערכת האתר) ולשנות את הקוד אשר מעצב את האתר.

מערכת וורדפרס מכילה המון אפשרויות שרוב האנשים אינם אפילו מודעים אליהן. עשרות אלפי מפתחי אתרים ממליצים להשתמש במערכת זו מהסיבה הפשוטה שזו המערכת האידיאלית למפתחי אתרים ותיקים וחדשים כאחד.
הישאר מעודכן באמצעות הבלוג שלנו
המאמרים החדשים ביותר מהבלוג שלנו
למה להשתמש בוורדפרס?
פורסם ב:פורסם ב: 03/06/2018
מפתחי אתרים רבים תוהים בינם לבין עצמם האם כדאי להם לפתוח אתר מבוסס וורדפרס ואפילו במקרים קיצוניים להמיר אתר קיים לאתר המבוסס על מע...
איך הגנה מ- DDoS עובדת?
פורסם ב:פורסם ב: 03/06/2018
כל שרת צריך להיות מוגן מפני התקפות באינטרנט. אתר שאינו יציב משדר חולשה ואי-אמון ביניכם לבין הגולשים באתר שלכם. האם הייתם גולשים בא...
אחסון אתרים למתחילים
פורסם ב:פורסם ב: 03/06/2018
מה זה אחסון אתרים?לגולש הממוצע המושג אחסון אתרים לא אומר כלום, ובצדק. כמו שאנחנו לא מצפים ממורה היסטוריה ללמוד לפתור משוואות מסובכ...
 
|MSG|